Aktualności i wydarzenia

Strona główna » Aktualności i wydarzenia » Europa w sercu Małopolski, Małopolska w sercu Europy
Europa w sercu Małopolski, Małopolska w sercu Europy
25.10.2011

W sądeckim Ratuszu spotkali się reprezentanci Szkolnych Klubów Europejskich ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza oraz powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. O polskiej prezydencji dyskutował ze zgromadzonymi przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk.

 VIII Małopolski Zlot Szkolnych Klubów Europejskich, odbywał się pod hasłem: "Europa w sercu Małopolski, Małopolska w sercu Europy".

- W sensie wielu praw, które Wam przysługują możecie się czuć Sądeczanami, Podhalanami, góralami czy lachami, Małopolanami, Polakami, ale również i Europejczykami - mówił przewodniczący Kazimierz Barczyk. - Jesteście osobami, które o swoją przyszłość mogą zadbać same. To wy bierzecie sprawy w swoje ręce i od tego, ile ze swoich talentów potraficie wykorzystać, w jakim stopniu je zagospodarować zależy Wasza przyszłość w Małopolsce i Polsce, ale także i w Europie, która jest już przed Wami otwarta - dodał przedstawiciel samorządu regionalnego.

O polskiej prezydencji z młodymi europejczykami rozmawiali także przewodniczący Komisji Kultury Sejmiku Województwa Małopolskiego, Leszek Zegzda, zastępca Prezydenta Nowego Sącza, Bożena Jawor, reprezentująca Kuratorium Oświaty, Teresa Szczurowska, koordynator regionalny Programu Młodzież w Działaniu, Małgorzata Ligas, przedstawiciel Fundacji Aeris Futuro, Zofia Karpińska, oraz kierownik Zespołu Współpracy Międzynarodowej w Kancelarii Zarządu UMWM, Rafał Kocot.

Podczas Zlotu odbyły się: prezentacje dorobku Szkolnych Klubów Europejskich, ogłoszono również wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursów: dla szkół gimnazjalnych na „Najlepszą gazetkę ścienną poświęconą tematyce polskiej prezydencji" oraz dla szkół ponadgimnazjalnych na „Najlepszy fanpage Szkolnego Klubu Europejskiego w serwisie Facebook".

Kolejne zloty regionalne SKE odbędą się w Oświęcimiu (26 października), Tarnowie (28 października) oraz Krakowie (8 listopada).

Organizatorami VIII Małopolskiego Zlotu Szkolnych Klubów Europejskich byli: Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Krakowie oraz Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP, zaś partnerem przedsięwzięcia Województwo Małopolskie.

za: UMWM


Wróć do Aktualności i wydarzenia
PARTNERZY
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów MałopolskiZarząd Targów Warszawskich S.A.Nowa MałopolskaKlaster Zrównoważona Infrastruktura