Aktualności i wydarzenia

Strona główna » Aktualności i wydarzenia » IX Forum OZE Energia w Gminie
IX Forum OZE Energia w Gminie
1.04.2015

Wydarzenie w Niepołomicach było dziewiątym w cyklu konferencji Energia w Gminie poruszających tematy Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii skierowane do samorządów lokalnych i inwestorów zainteresowanych nowymi technologiami. Po raz czwarty spotkaliśmy się na zamku w Niepołomicach.

Tę edycję konferencji rozpoczął Pan Roman Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice oraz redaktor naczelny Redakcji GLOBEnergia - Grzegorz Burek. Dobre praktyki instalacji systemów energii odnawialnej w Gminach Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz w domach prywatnych przedstawił Stanisław Nowacki z Gminy Niepołomice.

Anna Jaskuła, ze Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités” przedstawiła rolę samorządów lokalnych we wspieraniu gospodarki niskoemisyjnej, której poświęca się ostatnio coraz więcej uwagi i środków finansowych, zarówno z funduszy krajowych jak i europejskich. Rozszerzeniem prelekcji, była prezentacji Patrycji Płonki, również ze Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités”, dotycząca Integracji Planów działań na rzecz zrównoważonej energii z Systemami Zarządzania Energią wg normy.

Nowoczesna technika grzewcza w kontekście ograniczania niskiej emisji – taki temat poruszył dr inż. Adolf Mirowski. Przedstawiciel Politechniki Krakowskiej oraz dr inż. arch Marcin Furtak przedstawił Małopolski Certyfikat Budownictwa Energooszczędnego, a Jakub Pawłowicz z firmy Viessmann przedstawił nowoczesne technologie odnawialnych źródeł energii w ograniczaniu kosztów eksploatacji budynków.
Jak korzystać z dotacji projektując i budując obiekty użyteczności publicznej? Propozycje dla gmin pokazywał Marek Rybiański z Centrum Technologii Energetycznych Świdnica. Michał Kaczmarczyk z Redakcji GLOBEnergia wprowadził do tematu elektromobilności, a w następnej kolejności Magdalena Baranowska z firmy GARO zaprezentowała stacje ładowania, oraz możliwości ograniczenia niskiej emisji w transporcie.

O wykorzystaniu pojazdów elektrycznych w obszarach zurbanizowanych na przykładzie firmy kurierskiej opowiadał Michał Rodak z firmy Quriers. Ca co powinien zwrócić uwagę inwestor, decydując się na instalację fotowoltaiczną, to ostatni temat tegorocznej edycji, który został zaprezentowany przez Bogdana Szymańskiego, GLOBEnergia. Wydarzeniu towarzyszyła ekspozycja stacji ładowania oraz pojazdów elektrycznych.

tekst pochodzi ze strony: http://www.globenergia.pl
źródło fotografii: http://www.globenergia.pl/relacje-gmina/relacja-ix-forum-energia-w-gminie-niepolomice-2015

Autor: fed

Wróć do Aktualności i wydarzenia
PARTNERZY
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów MałopolskiZarząd Targów Warszawskich S.A.Nowa MałopolskaKlaster Zrównoważona Infrastruktura